Nemuno g. 2., 53457,

Mitkūnų km., Ringaudų sen.,

Kauno raj.

(Kaunas-Šakiai - 11 km.)

 

Telefonas: 8 676 36275

El. paštas: info@toverta.lt

Slėgio trūkumas

 

Nepripūstų sunkvežimių padangų naudojimas ir pasekmės.

Sunkusis transportas – sunkvežimiai, vilkikai, statybinė ir žemės ūkio technika ir pan. padangų naudojimo klausimu ženkliai skiriasi nuo lengvųjų automobilių srities.

Negana to, tarp skirtingų sunkiojo transporto kategorijų yra nepalyginamas skirtumas kaip optimaliai turi būti naudojamos padangos, lyginant padangų pripūtimus.

Kalbant apie vilkikų eksploatavimą, padangų pripūtimas yra vienas svarbiausių veiksnių, siekiant užtikrinti jų naudojimo ilgaamžiškumą.

Nepilnai pripūstos padangos turi itin didelę reikšmę visai technikos priemonei. Pagal atliktus tyrimus nustatyta, kad maždaug padangoje trūkstant 10% slėgio, maždaug 1-2% išauga kuro sąnaudos. Tai taikoma tiek naujoms, tiek ir naudotoms sunkvežimių padangoms. Skaičiuojant visas išlaidas tai yra pakankamai ženklus padidėjimas. Kas atsitinka, jeigu trūksta net 30% oro? Tokiu atveju teks kalbėti apie 5-10% kuro sąnaudų padidėjimą, o kai kuriais atvejais, priklausomai nuo krovinio svorio, ir dar daugiau.

Esant ženkliam nepripūtimui, padidėja kitų transporto priemonės mazgų apkrovimas, kas gali sąlygoti gerokai ankstesnį, nei turėtų būti, vizitą į remonto dirbtuves.

Ką daryti? Vadovautis gamintojo rekomendacijomis ir priežiūros patarimais.  Padangų gamintojai geriausiai žino techninius ir eksploatacinius parametrus, todėl jų rekomenduojamų normų išlaikymas yra tiesiausias kelias į teisingą padangų naudojimą. Reguliariai tikrinti ir koreguoti padangų slėgį, priklausomai nuo esamos situacijos, vežamo krovinio ir kelio dangos.